קצת עלי

נולדתי וגדלתי ברומא שבאיטליה, עליתי לארץ לפני כ-45 שנה ומאז אני חי בירושלים.

הקשר שלי לקדרות החל לפני כעשור, כאשר אחת מבנותיי השתתפה בסדנא ובאחת הפעמים שאלה אם ארצה להחליף אותה בשיעור אליו לא הייתה יכולה להגיע. לשמחתי, הסכמתי ומהרגע הראשון בו "לכלכתי" את ידי בחימר, התמכרתי. נרשמתי לסדנא בעצמי ולמדתי את העקרונות הבסיסיים. לאחר זמן קצר החלטתי להתמקצע יותר, והשתתפתי בקורסים למתקדמים בעיירות האיטלקיות מונטלופו שליד פירנצה ודרוטה שליד פרוג'ה. כיום אני עוסק בתחום "במשרה מלאה": מייצר כלי בית ומטבח למכירה ומעביר שיעורים וסדנאות באופן פרטי.

כלי החרס הם עבורי הזדמנות להביע מחשבות ורגשות באמצעות החומר ואפשרות לתת לאחרים ליהנות ממה שאני יוצר. אני מייצר רק חפצים שימושיים מחומרים טבעיים, חלקם לשימוש ביתי יומיומי או כחפצי יודאיקה. בכל פעם שאני אוחז באחד הספלים שלי ונהנה מתכולתו, אני מרגיש תחושה נפלאה ומספקת. תהליך היצירה משתנה מכלי לכלי. לעיתים אני משתמש בזיגוג צבעוני יחיד (בדרך כלל אשתמש בצבעים האהובים עלי, כחול או אדום) או שאני מצייר קווים באמצעות גיר או צבעי צבע שונים. 

בסטודיו שלי ניתן למצוא בדרך כלל מלאי מייצג של פריטים שונים מוכנים למכירה, אבל אשמח להכין פריטים בהתאמה אישית בצבעים ובגדלים בהתאם לרצון הלקוח.

על הסטודיו

כלי חרס נוצרים מתוך תהליך של מגע רך, ללא הפעלת כוח או זיהום, מתוך כבוד של האדם וסביבתו.

במגע בחימר ובהפיכתו לחפץ שישמש אותנו בחיי היומיום יש משהו מין החזרה למקורות, מעין תהליך של בריאה בזעיר אנפין.

הכלי מגיח מידיו של הקדר כאילו תמיד נשא בתוכו את צורתו הסופית. הליטוף התקיף והאוהב של הקדר הוא הדבר שמעניק לו את העיצוב הרצוי. בתהליך העבודה יש מעין משא ומתן בין החומר הטבעי למוצר המוגמר.

רק לפני רגעים ספורים, היה הסיר הזה גוש אדמה לא מעוצב. התערבותו והמיומנות של הקדר מפיחה בו רוח חיים ראשונה, אך הוא עדין נותר בראשוניותו: לח, לא מושלם אך שלם. ואז, אחרי כמה נגיעות אחרונות, הבריאה מוכנה לחייה החדשים.

כל הצילומים באתר צולמו על ידי שושי שאול.